Kapıdaki köpeklerle bizi oyalıyorlar

Bir düşünün, kapınızın önünde köpekler havlıyor ve tüm aile evde oturup bu köpeklerle ilgili konuşuyorsunuz. Evde ne yemek yapılıyor, ne temizlik yapılıyor, ne çocuklar ders çalışıyor... Kapıda havlayan 3-5 köpek yüzünden evde hayat duruyor.

Bugün tam da böyle bir durumun eşiğindeyiz. Kapımızda havlayan 3-5 köpek yüzünden gündemimizin tamamı Zeytin Dalı Harekatı oldu. Haklı mıyız? Sonuna kadar haklıyız. Bu konuyu konuşmalı mıyız? Kesinlikle konuşmalıyız.

Ama abartmadan. 3-5 köpek yüzünden bugün evimizde hayat duruyorsa, akşam olduğunda havlayan köpekler yüzünden ışıkları kapatmak zorunda kalırız.

Akşam haber kanallarını dolaştığımda Afrin Harekatı dışında tartışılan başka bir konu bulamadım. Son 7-8 günde iş görüşmesi için iletişime geçtiğim insanların neredeyse hepsinden “yahu savaş halindeyiz, ne işi” gibi cevaplar aldım. Sonra sabah hazreti Google amcadan son 7-8 günde dünyadaki gelişmeleri sordum. Bana verdiği cevaplardan bazılarının başlıkları şöyle:

-       Ford, otonom polis arabası için yeni bir patent aldı.

-       İnsan klonlamaya bir adım daha yaklaşıldı! Dolly’den sonra maymun klonladılar.

-       Elon Musk şimdi de alev silahı üretecek.

-       Bilim adamları modern insan beyninin yalnızca 40 bin yaşında olabileceğini söyledi.

-       Uber CEO’su: Uçan arabaları 10 yıl içinde kullanacağız.

-       Elektronik ciltle sanal nesneleri değiştirebilir ya da kontrol edebilirsiniz.

-       Google’ın ay seyahati yarışmasını kazanan olmadı.

Bu başlıkları iyi okuyun.

Beyler... Kendimize gelelim. Açalım gözlerimizi. Birileri bizi kapıdaki köpeklerle oyalarken çaktırmadan Mars’taki hayat belirtilerini araştırıyor, insansı robotu daha da geliştiriyor, ürettikleri füzeleri daha uzun menzillere taşıyor.

Açın gözünüzü, kapıda havlayan köpekler kulaklarınızı sağır, gözlerinizi kör etmesin. Kapıdaki köpekleri bizim kurtlar zaten boğacak. Bizim işimiz aklımızı kullanarak köpeklerin sahiplerini boğazlamak...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz